I Moderní rekreační objekt

Architekt: Archistroj s.r.o.; COLLARCH s.r.o.

Projekt: 2MAD Building s.r.o., Ing. Arch. Jakub Bradáč

Realizace dřevostavby: 2MAD Building s.r.o., TESHOL s.r.o.

Dodávka dřevěné konstrukce: SENES s.r.o.

Fáze: projektová příprava | realizace | dokončeno

Projekt: 2021

Realizace: 2023 – 2024

Tento moderní rekreační objekt se nachází v nádherné lokalitě s unikátním výhledem na Prahu. Velkorysé prosklení umožní majitelům plně si užít okolní panoráma. Dvoupodlažní stavba kombinuje železobetonovou monolitickou konstrukci přízemí s těžkým dřevěným skeletem netradičního tvaru, který tvoří první patro.

Těžký skelet z lepeného lamelového dřeva je doplněn obvodovými stěnami a vnitřními příčkami na bázi lehkého dřevěného skeletu. Dřevěná konstrukce a její styčníky budou přiznány i v interiéru, což dodá stavbě jedinečný charakter. Tento těžký dřevěný skelet ovšem nebyl takovou výzvou pro projektanty, jako vyřešit veškeré související detaily. Výrobě a přípravě dřevěné konstrukce jsme proto věnovali náležitou péči.

Konstrukce byla vyrobena na CNC stroji a ještě na dílně předem sestavena do větších konstrukčních částí, což výrazně urychlilo její montáž na místě stavby. Abychom zajistili přesnou a bezchybnou montáž, byly veškeré styčníky na dílně ručně dopracovány tesaři tak, aby odpovídaly vyrobeným ocelovým svařencům. Samotná montáž nosné dřevěné konstrukce na místě stavby pak trvala jen 14 dní. Nejvíce času ovšem zabralo umístit přesnou dřevěnou skládačku na značně nepřesnou monolitickou konstrukci. Ale i s takovou výzvou si šikovní tesaři poradili.

I NAŠI PARTNEŘI A DODAVATELÉ

Logo SENES
archistroj logo
collarch logo
Logo SIGA
jafholz-logo
fermacell-logo
Logo Rothoblass
isover-logo