DUBEN 2024

Abychom mohli nabízet ty nejlepší služby, investujeme v naší firmě do vzdělávání. Tentokrát si náš projekční tým vyjel do Švýcarska, kde sídlí firma SIGA.

Výrobky této společnosti považujeme za světovou špičku a používáme je na našich stavbách. SIGA vyvíjí a vyrábí vysoce účinné produkty bez toxických rozpouštědel, které jsou odolné proti stárnutí a zajišťují vzduchotěsné vlastnosti budovám všech typů.

Intenzivní školení kombinovalo teoretické znalosti v oblasti stavební fyziky a praktické cvičení s aplikací výrobků SIGA.

„Nabývání znalostí v teoretické rovině je nezbytnou součástí celoživotního vzdělávání projektantů. Pro používání konkrétních výrobků je důležitá znalost jejich vlastností a způsobu správné aplikace, což pro fólie zajišťující vzduchotěsnost, parotěsnost a odolnost proti větru je obzvláště u dřevostaveb a řešení jejich detailů extrémně důležité. Možnost vyzkoušet si přímo na modelech aplikaci celého portfolia výrobků včetně správného řešení kritických detailů je přínosná nejen pro projektanta, aby pochopil reálné možnosti a nutnosti aplikace a mohl tak zodpovědně a správně navrhnout příslušné výrobky a detaily konstrukce, ale i pro řemeslníka, který musí znát nezbytné postupy a správná řešení pro jejich bezchybnou funkci a na stavbě nemá čas číst návody a manuály. V naší firmě je povinností projektanta účastnit se i výstavby navržených projektů, jakožto přímá zpětná vazba na navržená řešení.“
Pavel NechanickyIng. Pavel Nechanický, hlavní projektant 2MAD Building